dogchill блог
Блог про собак та місто
Як зробити розлуку з собакою під час відпустки чи відрядження комфортною для собаки
Як полегшити стрес собаки під час перетримки?
Попереду відпустка або відрядження? Якщо взяти собаку з собою дуже складно, доведеться мати справу з перетримкою - родичі/ друзі або ж платні послуги.

Всі ми знаємо, що для кожної собаки зміна обстановки - це стрес. І наше завдання - мінімізувати його, зробити все, щоб наш улюбленець не страждав.

1. Знайомство собаки з людиною, якій залишаєте свого улюбленця.

Заздалегідь погуляйте, обговоріть нюанси перебування собаки в новому будинку і дозвольте подружитися з вашим чотирилапим другом (пограти, пригостити ласощами). По можливості, відвідайте місце перетримки разом з собакою, щоб воно не було для вихованця новим в годину Х.

В dogchill знайомство з догсіттером абсолютно безкоштовне. Наші виконавці навчені, як правильно знайомитися в перший раз з хвостиками. Часто ми до перетримки влаштовуємо пробний вигул і собака вже трохи звикає до нової людини.

2. Разом з собакою передайте всі необхідні речі: лежак, улюблені іграшки, миски, ковдру, пакети для вигулу, корм або їжу, вкусняшки, вітаміни і ліки (якщо приймає), амуніцію, одяг (якщо раптом холодно і собака носить її) і т.д.

У нас на сайті в питаннях / відповідях є повний перелік всього, що треба передати, і ми своїм клієнтам завжди висилаємо як чек-лист

Рідні речі допоможуть собаці відчувати себе в новому будинку більш впевнено, а запахи будинку, які ввібрали собачі речі, - більш розслаблено.

3. Розкажіть про правила поведінки в будинку, які прийняті у вашій родині: чи спить з вами на ліжку, час годівлі/ прогулянки, що собаці дозволено, що категорично заборонено.
У нас одного разу 40-ка кілограмовий доберман спав на ліжку з догсітером і займав майже усе місце. Проте він почував себе, як вдома!

Чим сильніше відрізняються правила поведінки в новому будинку від звичних для собаки, тим сильніше і важче буде переноситися зміна обстановки. Нехай все залишиться так, як вдома!

4. Повідомте про проблеми поведінки, які мали місце бути. Під впливом стресу у собаки часто поновлюються старі проблеми поведінки, а так само можуть з'явитися нові, і до цього потрібно бути готовим як господарям, так і догсіттеру.

5. Якщо собака проявляє агресію або є якісь вороги (якісь породи собак, коти, велосипедисти і т.д.), також повідомте, щоб виключити небажані ситуації. Особливо, якщо в новому будинку є інші тварини, переконайтеся, що вони не будуть ворогувати.

6. Передайте телефон ветеринара або клініки, яка веде вашого хвостика. На всяяяякий випадок!

7. Якщо ще є якісь особливості, обов`язково розкажіть про це, не полініться.

Зробивши все це, ви допоможете своєму другові відчувати себе трохи більш комфортно в нових умовах. Ну а решта залежить від догсіттера, звичайно.

Вдалої вам відпустки✈️ або відрядження ????????, а вашим вихованцям - розумної і відповідальної перетримки????!

А ви подорожуєте з хвостатим другом чи залишаєте його на перетримку?

Photo credits: Nicola Albertini

All photo and video materials belong to their owners and are used for demonstration purposes only. Please do not use them in commercial projects.
Made on
Tilda