+38 (063) 757-74-72

Ігри вдома: як обрати та як правильно залучити собаку до них

Ігри вдома: як обрати та як правильно залучити собаку до них

Ігри вдома: як обрати та як правильно залучити собаку до них

Собака, що отримує збалансоване навантаження під час прогулянки, вдома спокійно відпочиває. Але це гіпотетичний собака в ідеальних умовах. А насправді життя вносить свої корективи коли хочеш завести собаку.

Наприклад, заводячи собаку гігантської породи, ви могли не припускати, що доведеться переїхати з ним з приватного будинку до міської квартири. Або в сім'ї з'явилась дитина і на повноцінні прогулянки з собакою залишилося мало часу. А може за вікном -30 і ваш американський голий тер’єр не готовий гуляти довше, ніж вимагають гігієнічні потреби. Або може ви настільки активно погуляли, що собака перестимулювався і тепер йому потрібна допомога, щоб заспокоїтися.

Чим же зайняти собаку вдома?

Якщо ваша мета ― допомогти заспокоїтись або додати ментального навантаження, ви можете запропонувати песику інтелектуальні іграшки для собак, а саме для самостійних занять: вилизувати, гризти, розривати або винюхувати. У більшості варіантів це буде ще і корисним ментальним навантаженням, бо якщо їжу треба якимось чином здобути, мозок починає працювати на повну. І собакам такі активності зазвичай дуже подобаються. 

Навіть з підручних засобів можна змайструвати інтелектуальну іграшку: наповніть не потрібну картонну коробку ласощами, іграшками, пакувальним папером, флісовими ганчірками, і віддайте собаці на розшматовування. Варто лише слідкувати, щоб собака не ковтав шматки картону.

Або скористайтесь вже готовими варіантами іграшок, зараз у продажу можна знайти безліч варіантів килимків для вилизування м’якої їжі, килимків для винюхування, іграшок з комірками та рухомими елементами. 

Важливе доповнення: якщо іграшка для собаки надто складна або їжа, яку потрібно винюхувати/вилизувати, буде надто привабливою, ― ви можете отримати зворотний ефект. Собака буде збуджуватись від того, що не може швидко дістати їжу, або втомлюватися. Завжди підбирайте складність гри та тип ласощів, виходячи з реакції свого собаки.

Спільні інтелектуальні ігри ― також чудовий варіант для домашнього дозвілля! Вони не тільки слугуватимуть розминкою для мозку, але і допоможуть зміцнити контакт та сприятимуть зміцненню відносин. Приклади: вгадай в якій руці або стаканчики. На перших етапах доведеться терпляче пояснити правила та провести кілька підготовчих тренувань. Проте уявіть, як здивуються гості, коли ви продемонструєте як собака відгадує, під яким стаканчиком знаходиться корминка! 

Наступний вид ігор, який особливо сподобається собакам мисливських порід та і взагалі всім «нюхачам» ― це пошукові ігри, в яких потрібно віднайти смаколик або іграшку. Можна розкласти корминки по всій кімнаті, як на видних місцях, та і трошки сховати їх за предметами інтер’єру, на невисоких меблях, під лежанкою, тощо. Собака точно буде задоволений такою можливістю застосувати ніс і дослідити кожен куточок, навіть можна це розвинути до професійного рівня.

Якщо песик вміє приносити іграшку по команді, можна ускладнити це завдання, сховавши іграшку у кімнаті. Починайте ховати не дуже далеко, поки чотирилапий зрозуміє суть завдання.

Якщо у собаки нема проблем з перезбудженням, або вам потрібно трохи розворушити свого ледаря, чудово підійде гра в перетяжки. Вона імітує дуже важливе собаче заняття ― розривання здобичі, і в цьому процесі ви можете стати йому чудовим партнером. Основні правила: підібрати дійсно підходящу іграшку (довгу, яку приємно тримати у пащі), грати у горизонтальній площині, не підіймаючи та не смикаючи іграшку вгору, та не грати на слизькій поверхні. Все інше залежить від вподобань собані: хтось залюбки вгризається в іграшку і готовий до запеклої боротьби, для менш впевнених собачок підійде більш спокійний та делікатний формат. Пробуйте та насолоджуйтесь веселою грою разом.

Якщо собака втрачає інтерес:

Спробуйте підібрати інший формат гри, можливо саме вашому песику подобається щось інше. Чергуйте більш активні та статичні ігри, давайте можливість вчасно переключитись та не занудьгувати.

Спростіть завдання, якщо гра задіює інтелект або необхідність самоконтролю. Коли завдання надто складне, це може спонукати песика йти геть у пошуках більш приємних розваг. Тож робіть ігрові сесії простими, а потім поступово ускладнюйте завдання.

Підберіть більш привабливу іграшку або вид їжі. Так, деякі собаки віддають перевагу старим ношеним шкарпеткам замість найдорожчих брендових іграшок. Або більш жваво реагують на моркву, ніж на курку. Прийміть їх такими як є та застосовуйте те, що їм дійсно подобається. І тоді ігри будуть дійсно веселими та корисними.

Леся Данилейко, інструктор школи GawKit