Клітка для собаки: знущання чи порятунок?
Дуууже актуальне питання сьогодні розглянемо.
Якщо людина привселюдно заявляє про те, що залишає вдома собаку в клітці, його вважають мало не садистом, що влаштували вдома подобу концентраційного табору для собаки 🤦♀️🔫
Давайте спробуємо об'єктивно розібратися, що до чого і для чого.
Чи звернули Ви увагу на те, що собака в квартирі може вибирати для себе таке місце, яке схоже на укриття - під ліжком, між диваном і кріслом, в якомусь кутку? Часто, особливо в якихось неприємних для неї ситуаціях, йде саме туди. Таким острівцем безпеки, особистим простором, цілком може стати для собаки клітка.
Але, звичайно, якщо дотримуватися цілий ряд правил:
Правило 1️⃣
Правильна клітка:
- в першу чергу вона повинна відповідати розміру тварини - собаці потрібно мати можливість встати в повний зріст, повернутися і лягти, витягнувши лапки !!!
⁃ якщо це не бокс, а саме клітка з дроту, можливо, їй буде комфортніше, коли Ви накриє клітку зверху, залишивши відкритою лише одну зі стінок для хорошої вентиляції. Але це індивідуально і потрібно тільки пробувати.
- правильне розташування клітки: не на протязі, ні біля батареї і не на проході. Але так, щоб собака мала бажаний для неї огляд.
- в клітці обов'язково повинні бути: улюблений килимок / пледік, іграшки-погризушки, щоб було чим зайнятися і вода.
Правило 2️⃣
Клітка не повинна бути:
- покаранням за погану поведінку
- місцем неприємних процедур (стрижки кігтів, уколів і т.д.)
- місцем, де собака проводить закритою цілий день.
- безпечною зоною. Якщо у Вашому будинку є діти, то потрібно ввести чітке правило: коли собака в клітці, то чіпати її не можна. Від слова ніколи.
Правило 3️⃣
Привчаємо поступово:
- годуєте в клітці
- заохочуйте будь-який інтерес собаки до клітки
- давайте іграшки-погризушки і все, що дуже любить собака тільки в клітці
- не закривайте його в період привчання собаки в клітці - дверцята повинні бути відкриті
- коли вже можна буде закрити і звір звикне перебувати в клітці у Вашій присутності, починайте спочатку виходити з кімнати і лише потім з квартири. І все одно, спочатку ненадовго.
Правило 4️⃣
Думати, для чого ми це робимо:
⁃ якщо використовувати клітку тільки коли собака вже проявляє деструктивну поведінку вдома - вона не врятує ситуацію. Це як маскувати прищі. Може і не дуже видно, але вони є. А значить, є і проблема. Якщо собаку щось турбує і вона розносить будинок, а ми закриваємо її в клітку, це і є маскування причин. І потреба в заспокоєнні виллється в стереотипну поведінку, самокалічення або ще щось. Такі речі потрібно вирішувати з фахівцями.
⁃ якщо ми використовуємо клітку для попередження проблем, то це може бути на строк до п'яти, ну максимум, шести годин у ДОРОСЛИХ і здорових собак і до 3,5-4 годин у цуценят
⁃ якщо ми розумно привчили до спокійного очікування в клітці, то ми маємо собаку вже наполовину готову до подорожей, що теж приємний бонус.
У загальному і цілому, клітка, як і будь-який інший інструмент, це тільки інструмент. Ножем можна вбити, а можна нарізати смачний салат. Все залежить від руки і звідки вона росте) Для цього й існують вузькопрофільні фахівці, які зможуть допомогти і відповісти на всі питання 🐶🙏🏻
Оксана Галан