Підготовка до перетримки собак
Можливість тимчасово доручити догляд за своїм чотирилапим спеціально навченій цьому людині ― перевага сучасності. Пройшли ті часи, коли для догляду за собакою на період відрядження потрібно було залучати родичів або шукати друзів, що мають вільний час. Тепер ви можете бути впевнені у тому, що поки вас немає, песик насолоджується звичними заняттями, повноцінно гуляє, з ним граються та допомагають впоратись зі стресом.
Але, щоб процес перетримки був безпечним та приємним і для собаки і для сіттера, вам варто заздалегідь потурбуватись про деякі важливі речі:
Актуальні щеплення
Те, без чого перетримка неможлива. Бо це безпека всіх учасників процесу, і вашому собаці це необхідно в першу чергу. Наявність та дати щеплень перевіряються за відмітками у паспорті.
Обробка від внутрішніх і зовнішніх паразитів
Не менш актуальна процедура, яка має проводитись вчасно і регулярно (не тільки влітку). Відмітки про обробки не завжди заносяться у паспорт, тож тут залишається сподіватись на відповідальність та усвідомленість власника чотирилапого. Навіть за відсутності видимих ознак паразитів, профілактичні заходи мають проводитись вчасно. Тоді песик буде захищений від небезпечних хвороб і дискомфорту, а сіттер ― від зненацька виявлених бліх.
Впевненість у стані здоров’я
Перед тим, як залишити собаку на перетримку, варто впевнитись, що він здоровий, а за наявності хронічних захворювань ― що зараз немає загострення. Сіттер зможе дати вітаміни або ліки за потреби, але у важкому стані краще щоб про собаку турбувались власники або медичний персонал. Якщо песик здоровий, це не відміняє профілактичних чекапів щороку.
Зібрати все необхідне та подбати про гігієну
Перед перетримкою ви отримаєте список необхідних речей, які треба передати разом з собакою. Їжа і смаколики, місце для сну і відпочинку, знайомий плед, іграшки, амуніція, засоби гігієни, та все що необхідно вашому хвостаню. Також дуже бажано перед перетримкою подбати про гігієнічні процедури: купання, підстригання кігтів, розчісування.
Звичний для собаки раціон та смаколики
Не варто суміщати період перетримки зі зміною корму, переходом на новий тип раціону або новими смаколиками. Тому варто притримуватися декілька умов харчування для собак:
По-перше, навіть за умови плавного переходу, ― це певний стрес для організму, а наше завдання мінімізувати його кількість.
По-друге, новий корм або ласощі можуть просто не підійти собаці і викликати проблеми зі шлунком та необхідність медичної допомоги. Не варто ризикувати, краще починати експерименти з харчуванням вже після перетримки або задовго до.
Максимум інформації про хвостика
Ви як ніхто знаєте свого чотирилапого, всі його особливості, поведінкові реакції та вподобання. Всі ці знання важливо максимально детально передати, заповнюючи анкету. Не потрібно розписувати родовід до четвертого коліна, або скільки разів на рік він линяє. Але все, що стосується стану здоров’я (як фізичного, так і психологічного), взаємодії з іншими тваринами і людьми, звичок та ставлення до різних видів активності, способів заспокоєння, тощо ― все це вкрай важливо чесно описати. Тоді сервіс зможе підібрати підходящого саме вашому песику сіттера і виконати свою роботу на всі 100%.
Звичний графік вигулу та годувань
У собак добре працює внутрішній годинник і їх організм звикає до певного режиму вигулу та харчування. Якщо сіттер буде знати та дотримуватись вашого звичного режиму, всім буде спокійніше. Передбачуваність та рутина допомагають собаці почуватись комфортно.
Улюблені заняття та шкідливі звички
Не всі ігри для собак однаково корисні та цікаві різним собакам. Наприклад, любов до апортування м’ячика може бути занадто великою і ця гра може сильно перезбуджувати нервову систему деяких собак. Або гра у перетяжки може бути не корисною, якщо у собаки присутня охорона ресурсу. Деякі фізичні активності можуть бути заборонені конкретно вашому песику. Це все варто також зазначити, віддаючи собаку на перетримку.
Ставлення до самотності
Якщо собака погано залишається на самоті: стресує, гризе речі, проявляє нечистоплотність, виє, ― про це обов’язково необхідно попередити. Навіть вже вирішені раніше проблеми з самотністю можуть загострюватись у перші дні після зміни оточення. У такому випадку заздалегідь можна підібрати перетримку без відлучення, щоб забезпечити максимальну безпеку і комфорт. Якщо собака привчений до клітки і спокійно в ній залишається, обов’язково варто передати її також. А в ідеалі ― заздалегідь попрацювати над вирішенням проблеми самотності собаки разом із спеціалістом з поведінки.
Привчання до амуніції, одягу, процедур
Найболючіша тема ― намордник. Якщо в ньому є необхідність (агресія, підбір з землі, вимоги законодавства), він має бути комфортним, правильно підібраним за розміром та головне ― собака має бути до нього привчений. І цю роботу може зробити тільки власник самостійно або за допомогою тренера. Під час перетримки собака, якому необхідний намордник, але який до нього не привчений, ― це катастрофа.
Якщо песику необхідний одяг, він також має бути звичним та зручним.
Якщо миття лап після прогулянки викликає у собаки негативну реакцію, варто спочатку виключити наявність дискомфорту або больових відчуттів. А якщо все гаразд, привчити малого до цієї маніпуляції заздалегідь.
Попереднє знайомство
Майже будь-якому собаці буде складно та тривожно залишитись надовго із людиною, яку він бачить вперше. Для мінімізації стресу варто заздалегідь запланувати перетримку з конкретним дог-сіттером та познайомити собаку з ним. Іноді може знадобитись кілька пробних зустрічей, попередніх вигулів, щоб собака звик і почав довіряти.
Якщо зміна місця проживання для собаки ― це великий стрес, можна розглянути варіант проживання дог-сіттера на вашій території, на час вашої відсутності. Це допоможе мінімізувати стрес та собака буде почуватись спокійніше.
Гра на випередження
Ми впевнені, що попередити виникнення проблем набагато простіше та ефективніше, ніж їх вирішувати. Майже кожного собаку колись доведеться залишити у готелі або у сіттера, грумера, або навіть у знайомих або родичів. І щоб цей досвід був вдалим та не приніс зайвий стрес всім його учасникам, ― краще заздалегідь потурбуватись про вчасну соціалізацію цуценяти, привчання до самотності та необхідних маніпуляцій, вирішення проблем поведінки та страхів, якщо вони є, навчання командам, тощо.
Якісний сервіс та досвідчені дог-сіттери зможуть впоратись майже з усіма виникаючими проблемами, але немає потреби піддавати собаку зайвому стресу, якщо цього можна уникнути. Головне ― планувати заздалегідь, тоді без поспіху можна підготувати і себе і собаку до перетримки та зробити цей досвід максимально вдалим та приємним.